Safa Eğitim Kurumları Haberler

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE SAFA EĞİTİM KURUMLARI ARASINDA SPORCULARIN EĞİTİMİNDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE SAFA EĞİTİM KURUMLARI ARASINDA SPORCULARIN EĞİTİMİNDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Safa Eğitim Kurumları arasında yapılan İş Birliği Protokolünü Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ile Safa Eğitim Kurumları Müdürü Ahmet Esat Talo imzaladı.
Bu protokol ile; Ulusal ve uluslararası alanda ülkemizi temsil eden ve ödül alan başarılı sporcuların Safa Eğitim (Özel Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi, Özel Ali Rıza Özderici Fen Lisesi ve Özel Merve Orta Okulu) Kurumlarında %100 burslu olarak eğitim görmeleri, eğitim-öğretim süreçlerinin sporcuların ihtiyaçlarına göre düzenlenmesi, öğrencilerin kişisel, sosyal ve sportif gelişimlerinin sağlanması amaçlanmıştır.
Olimpik veya paralimpik spor dalları yarışmalarında son 2 yıl içinde altın, gümüş ve bronz madalya aldığı Bakanlık tarafından belgelendirilen sporculara Safa Eğitim Kurumlarını tercih etmeleri halinde verilen kontenjanlar dahilinde, sınıflarını geçmek ve spor yaşamlarına devam etmek kaydıyla diplomalarını alıncaya kadar %100 eğitim bursu verilecektir.
Bu protokol, Sporun ve sporcunun gelişmesi açısından önem arz ederken spor mu okul mu ikilemini de ortadan kaldıracaktır.

0541 380 72 32